Skip to content

Letnie zwiedzanie Bieszczad-rezerwat Sine Wiry

Spis treści

Rezerwat Sine Wiry to jedno z miejsc, od których warto rozpocząć wakacje w Bieszczadach (nawet przy deszczowej pogodzie). Niesamowita atrakcja turystyczna, od której warto rozpocząć weekend w Bieszczadach. Położony na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, rezerwat Sine Wiry przyciąga turystów swoimi malowniczymi krajobrazami, wspaniałymi widokami i bogactwem flory i fauny. Znajduje się tam piękne, a zarazem głośna rzeka Wetlina. Otoczona przez strome, skaliste zbocza, przyciąga swoim pięknem licznych śmiałków.

Jedną z największych atrakcji turystycznych i wakacji w Bieszczadach mogą być poszukiwania łosia z Zawoju. To wyjątkowe doświadczenie, które zapewni niezapomniane wrażenia i pozwoli zobaczyć ten majestatyczny wybryk natury na żywo. Wchodząc na szlak, można dowiedzieć się wiele o zapomnianych już wsiach.

Poza szlakiem, który prowadzi obok rzeki, warto odbić bokiem do wsi Zawój. Znajdziemy tam pozostałości cerkwi pw. św. Michała Archanioła i tajemnie drzwi (prawdopodobnie prowadzące do Narnii, ale nikt nigdy nie potwierdził, tych informacji).

Podczas wakacji w Bieszczadach warto poświęcić trochę czasu na zwiedzanie rezerwatu Sine Wiry i przeżyć niezapomniane wrażenia zw. z poszukiwaniem łosia w okolicach Zawoja. To miejsce, gdzie natura jest niezwykle piękna i malownicza, a bogactwo flory i fauny przyciąga turystów z całego świata.